اخبار
          

پخش سریال عشق ممنوع ASK I MEMNU از شبکه GEM و GEM SERIES - MAGAZIN PERSIAN TV.RADIO
دوشنبه 19 مرداد‌ماه سال 1394
توسط: MTR PERSIAN

پخش سریال عشق ممنوع ASK I MEMNU از شبکه GEM و GEM SERIESپخش از شبکه GEM SERIES

هر روز ساعت 02:00 و 08:00 به وقت ایران


 

 عشق ممنوع ASK I MEMNU
عشقِ ممنوع (به ترکی استانبولی: Aşk-ı Memnu) یک مجموعه تلویزیونی دراماتیک-رومانتیک ترکیه‌ای است. این سریال به سفارش کانال دی ترکیه و توسط آی یاپیم در دو فصل برای این کانال تولید شد. این سریال، عشق ممنوعه دو نفر که در خانه‌ای در استانبول اقامت دارند را روایت می‌کند. این سریال بر پایه رمان عشقِ ممنوع اثر خالد ضیاء ساخته شده‌است.

داستان سریال
سمر و بیسان، دو دختر یکی از تجار معروف هستند. بعد از مرگ پدرشان به دلیل بدهی‌های خانوادگی تقریباً تمام اموالشان را از دست می‌دهند. پس از ازدواج بیسان، فیروزه مادر آن‌ها در جستجوی راهی برای نجات خود از فقر است. درست در این وقت عدنان (یکی از تجار معروف) سعی می‌کند تا به این خانواده نزدیک شود. عدنان یکی از تجار ثروتمند است که همسرش را در اثر بیماری از دست داده و صاحب دو فرزند است. در ابتدا فیروزه می‌پندارد که عدنان در جستجوی ازدواج با وی است. اما عدنان عاشق سمر می‌شود و به وی در قبرستان تقاضای ازدواج می‌دهد و پس از آن در صحنه‌ای عدنان در حضور مادر، بیسان و همسرش نهاد ، از سمر خواستگاری می‌کند. این کار خشم فیروزه را در پی دارد. اما در نهایت فیروزه که علاقه دخترش برای ازدواج با این مرد ثروتمند ولی پیر را می‌بیند، قبول می‌کند، سمر با عدنان ازدواج می‌کند و وارد خانه عدنان که منظره زیبایی به دریا دارد، می‌شود. اما این آغاز مشکلات برای عدنان و خانواده‌اش است. مهند که عدنان را عموی معنوی خود می‌داند نیز ساکن این خانه‌است. مهند قبلاً با بیسان رابطه داشته ولی از هم جدا شده‌اند. مهند پسر جوان، خوشتیپ و هوسبازیست که شب و روزش را به خوشگذرانی و عیاشی سپری می‌کند. داستان حول رابطه پنهانی بین سمر و مهند شکل می‌گیرد. در ادامه مهند برای لاپوشانی این رابطه به نهال (دختر عدنان) ابراز علاقه می‌کند. عدنان که از تمایل دخترش نهال برای ازدواج با مهند آگاه است، موافقتش را اعلام می‌کند و تاریخ عروسی مشخص می‌شود. اما در قسمت پایانی مادمازل لمیس به عدنان میگوید که راننده شخصی او یعنی بشیر شاهد رابطه پنهانی سمر و مهند بوده، و وی در بستر مرگ همه چیز را برای عدنان بازگو می‌کند. با خبر دار شدن عدنان، بهتر که از مشکلات روحی شدیدی رنج می‌برد خودکشی می‌کند و مهند با حضور در سر قبر بهتر یک بار دیگر بی‌کفایتی خویش را ثابت می‌کند و به دور دستها می‌رود. عدنان و فرزندانش به همراه مادمازل لمیس زندگی تازه‌ای را شروع می‌کنند.

تولید
این سریال در خانه‌ای تاریخی مشرف به تنگه بسفور به تصویر کشیده شده‌است. این خانه متعلق به رحمی کوچ میلیونر معروف ترکیه ایست. موسیقی متن سریال توسط تویغار ایشیکلی آهنگساز معروف ترک تهیه شده‌است. وی کارنامه درخشانی در تولید موسیقی متن برای کارهای معروف تلویزیونی دارد.
هیأت عالی رادیو و تلویزیون در ترکیه، این سریال را به خاطر یک صحنه حاوی رابطهٔ جنسی جریمه کرد و وزیر امور زنان و خانواده ترکیه از این سریال به خاطر داشتن صحنه‌های شهوانی انتقاد کرد.

پخش سریال در تلویزیون فارسی
مجموعهٔ عشق ممنوع در سال ۱۳۹۰ با دوبلهٔ فارسی در ۱۶۵ قسمت از شبکهٔ جم کلاسیک پخش شد.

بازیگران و شخصیت‌ها
شخصیت عربی     شخصیت ترکی     بازیگر     اطلاعات درباره شخصیت
مهند خزندار     بهلول خزندار Behlül Haznedar     کیوانچ تاتلیتوغ     فامیل دور عدنان که بعد از مرگ پدر و مادرش او را بزرگ کرد. عاشق سمر بوده‌است. در حال تغییر رابطه از سمر به نهال بود.
سمر یوره اوغلو ضیاگیل     بهتر یوره اوغلو ضیاگیل Bihter Yöreoğlu Ziyagil     برن ساعت     دختر مالک بیک و فیروزه خانم. با عدنان بعد از فوت پدرش ازدواج کرد. عشقی کوتاه مدت به عدنان داشت. عاشق مهند شد و پس از فاش شدن این راز در روز عروسی نهال خودکشی کرد.
فیروزه یوره اوغلو     فردوس یوره اوغلو Firdevs Yöreoğlu     نباهت چهره     همسر مالک بیک و مادر سمر و بیسان. در کارهای دخترانش و عدنان دخالت می‌کند. با رابطهٔ سمر و مهند مخالفت می کرد و اصرار داشت مهند با نهال ازدواج کند.
عدنان ضیاگیل     عدنان ضیاگیل Adnan Ziyagil     سلجوق یونتم     او یکی از ثروتمندترین مردان استانبول است و با سمر که از او کم سن تر بود ازدواج کرد.
مادمازل لمیس     دنیز دکورتون (Deniz DeCourton(Matmazel     زرین تکیندور     سرپرست مراد و نهال. پدرش اهل فرانسه و مادرش اهل ترکیه است. عدنان را پیش از سمر دوست داشت.
نهال ضیاگیل     نهال ضیاگیل Nihal Ziyagil     هازل کایا     دختر بزرگ عدنان بیک. در ابتدای سریال ۱۷ ساله بود و درآخر سریال ۲۲ ساله. عشقش به مهند از زمان آمدن فیروزه خانم افزایش پیدا کرد و عروسی او با مهند بخاطر خودکشی سمر و افشای رابطهٔ آنها بهم خورد.
مراد ضیاگیل     بولنت ضیاگیل Bülent Ziyagil     باتوهان کاراجاکایا     پسر کوچک عدنان بیک. پسری که علایقش را مانند مهند می‌سازد.
وبیسان یوره اوغلو اونال     فیرفی یوره اوغلو اونال' Feyker Yöreoğlu Önal     نور آیسان     دختر ارشد مالک بیک و فیروزه خانم. در گذشته با مهند رابطه داشت.
نهاد اونال     نهاد اونال Nihat Önal     ایلکر کیزماز     پسر حلمی بیک وهمسر بیسان. کارمند سابق عدنان بیک
بشیر     بشیر Beşir Elçi     باران آکبولوت     راننده عدنان بیک. از کودکی دوست نهال بود. او شاهد خیانت سمر با مهند بود و بیماری تنفسی گرفت. در آخر او این راز را افشا کرد. او عاشق نهال بود و به دلیل بیماری‌اش از دنیا رفت.
شهیره     شایسته Şayeste     فاطمه کارانفیل     خدمتکار در خانه ضیاگیل. همسر سلیمان و مادر جمیله
سلیمان افندی     سلیمان افندی Süleyman Efendi     رانا جبار     صاحب آشپزخانه. همسر شهیره و پدر جمیله.
اروی اونال     آینور اونال Aynur Önal     زرین نشانجی     همسر حلمی اونال و مادر نهاد اونال.
حلمی اونال     حلمی اونال Hilmi Önal     رجب آکتوغ     تاجر اهل استانبول، همسر اروی و پدر نهاد. دشمن فیروزه خانم و خانواده عدنان، کارهایی برای انتقام از این خانواده انجام داد و در آخر سریال موفق شد.


عشق ممنوع Aşk-ı Memnu
Format     Televizyon dizisi
Tür     Dram
Romantik
Yaratan     Halid Ziya Uşaklıgil
Senarist     Ece Yörenç
Melek Gençoğlu
Yönetmen     Hilal Saral
Oyuncular     Beren Saat
Kıvanç Tatlıtuğ
Selçuk Yöntem
Hazal Kaya
Nebahat Çehre
Zerrin Tekindor
Nur Fettahoğlu
Tema müziği bestecisi     Toygar Işıklı
Besteci     Toygar Işıklı
Ülke      Türkiye
Dili     Türkçe
Sezon sayısı     2
Bölüm sayısı     79 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı     Kerem Çatay
Mekân     İstanbul
Gösterim süresi     90 dakika
Yapım şirketi     Ay Yapım
Yayın bilgileri
Kanal     Kanal D (HD)
Resim formatı     576i (4:3 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı     Stereo
Yayın tarihi     4 Eylül 2008 – 24 Haziran 2010
Durumu     Sona erdi.
Kronoloji
Önce gelen     Aşk-ı Memnu
İlişkili programlar     Aşk-ı Memnu
Aşk-ı Memnu (roman)
Harici linkler
 [
/askimemnu.tv Website] : http://www.askimemnu.tv
WEB SITE : https://www.kanald.com.tr/askimemnu
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt1286677/

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

COPYRIGHT MTR.PERSIAN 2016
برای دیدن وبلاگ بر روی تبلیغ زیر کلیک کنید. MTR.PERSIAN