اخبار
          

پخش سریال تئوری بیگ بنگ THE BIG BANG THEORY از شبکه SAM - MAGAZIN PERSIAN TV.RADIO
دوشنبه 14 مهر‌ماه سال 1393
توسط: MTR PERSIAN

پخش سریال تئوری بیگ بنگ THE BIG BANG THEORY از شبکه SAMروزهای یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه ساعت 21:00

تکرار روز بعد ساعت 04:00 و 13:00 به وقت ایران

 

تئوری بیگ بنگ
نظریهٔ مه‌بانگ یا تئوری بیگ‌بنگ (به انگلیسی: The Big Bang Theory) یک مجموعه تلویزیونی در گونه کمدی موقعیت است که از شبکه سی‌بی‌اس پخش می‌شود. چاک لوری و بیل پریدی سازندگان این مجموعه تلویزیونی هستند. پخش این مجموعه از ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷ آغاز شد.
محوریت مجموعه بر روی ۵ کاراکتر می‌باشد. لئونارد هافستادر و شلدون کوپر، که دو دوستِ هم اتاقی هستند و همسایهٔ روبه‌رویی آن‌ها پنی که بازیگری ناموفق و پیش‌خدمت رستوران است و دو دوست و همکار گیکی و غیراجتماعی آن‌ها مهندس هوافضا هاوارد والوویتز و متخصص فیزیک نجومی راجش کوترپالی، ۵ کاراکتر این مجموعه هستند. هوش و نبوغ این ۴ شخصیت مرد و عدم موفقیتشان در روابط اجتماعی در تضاد با کاراکتر پنی است که فردی محبوب و دارای روابط اجتماعی گسترده است موجب ایجاد صحنه‌های کمدی در مجموعه می‌شود.
به تدریج شخصیت‌های فرعی و مکملی نیز به مجموعه افزوده می‌شوند. لزلی وینکل، همکار فیزیکدان و در دو دورهٔ زمانی متفاوت معشوقه هاوارد و لئونارد؛ برنادت روستوناوسکی، دوست دختر هاوارد (بعدها همسرش) میکروب‌شناس و پیش‌خدمتکار سابق در رستوران محل کار پنی؛ عصب‌شناس امی فارا فاولر، که پس از آشنایی با شلدون از طریق یک سایت دوست‌یابی به گروه می‌پیوندد و استوارت بلوم، صاحبِ بی‌پول فروشگاه کتاب‌های کمیکی که شخصیت‌های مجموعه اغلب به آنجا می‌روند. در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۲، سی‌بی‌اس اعلام کرد که این مجموعه را تا فصل هفتم تمدید نموده است(فصل هفتم این سریال در حال پخش است). این سریال که فصل هفتم آن در حال پخش است در حال حاضر برای سه فصل دیگر هم تمدید شده.


تولید
نخستین قسمت آزمایشی این سریال برای فصل تلویزیونی ۲۰۰۷–۲۰۰۶ ساخته شد و با نسخه اصلی آن تفاوت‌های زیادی داشت. تنها شخصیت‌هایی که از آن قسمت باقی ماندند، لئونارد و شلدون بودند. همچنین در آن قسمت دو بازیگر اصلی زن وجود داشت: آماندا والش در نقش کیتی که شلدون و لئونارد او را پس از به هم زدن با دوست‌پسرش ملاقات می‌کنند و او را به آپارتمان خود دعوت می‌کنند (شخصیت پنی در نسخه دوم جایگزین کیتی شد)؛ آیریس بهر در نقش گیلدا که دانشمند و همکار شلدون و لئونارد است. در آن قسمت آزمایشی از آهنگ توماس دالبی به نام «آن دختر با دانش گیجم کرد» استفاده شد.
مجموعه از طرف شبکه تأیید نشد، ولی به تهیه‌کنندگان آن این فرصت داده شد که روی آن تغییراتی ایجاد کنند و آن را بهبود ببخشند. آن‌ها با تغییراتی که روی سریال ایجاد کردند، نسخهٔ امروزی آن را تولید کردند. قسمت آزمایشی اولیه هرگز به صورت رسمی منتشر نشد، اما بر روی اینترنت موجود است. در مورد تکامل سریال لوری می‌گوید: «ما قسمت آزمایشی بیگ بنگ را ساختیم و اصلاً به درد نمی‌خورد. اما دو چیزِ قابل توجه وجود داشت که در آن عالی بود و آن بازی جانی [گالکی] و جیم [پارسونز] بود. ما همه چیز را از اول بازنویسی کردیم و کیلی [کواکو]، سایمون [هلبرگ] و کونال [نایر] را به مجموعه اضافه کردیم».
هر دو قسمت آزمایشی ساخته شده را جیمز باروز کارگردانی کرد که البته کار با این مجموعه را ادامه نداد. سی‌بی‌اس بعد از ساخته شدن قسمت آزمایشی دوم، ۱۳ قسمت جدید از این مجموعه را سفارش داد. پیش از شروع پخش سریال، قسمت آزمایشی دوم به صورت رایگان بر روی آی‌تونز قرار گرفت. از ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷، پخش سریال شروع شد و در نهایت قرار شد فصل اول آن ۲۲ قسمته باشد. اما در نهایت به علت اعتصاب نویسندگان، ۱۷ قسمت ساخته شد.
دیوید سالتزبرگ، استاد فیزیک و اخترشناسی دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس فیلم‌نامه را از لحاظ علمی چک می‌کند و دیالوگ‌های علمی، فرمول‌ها، معادلات و نمودارها را می‌نویسد. بیل پریدی در این‌باره می‌گوید: «ما سعی کردیم برای شلدون در فصل [اول] یک مسئلهٔ واقعی ایجاد کنیم که او در حال کار کردن بر روی آن باشد. هرآنچه روی تختهٔ او می‌بینید واقعی است. ما سخت تلاش کردیم تا همه‌چیز از نظر علمی صحیح باشد».دستمزد بازیگران
برای سه فصل اول، گالکی، پارسونز و کواکو، سه بازیگر اصلی مجموعه، برای بازی در هر قسمت ۶۰،۰۰۰ دلار حقوق می‌گرفتند. این رقم برای فصل چهارم تا ۲۰۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت و در قرارداد آن‌ها ذکر شده که در هر فصل، ۵۰،۰۰۰ دلار به دستمزدشان اضافه می‌شود، یعنی برای فصل هفتم، هرکدام ۳۵۰،۰۰۰ دلار برای هر قسمت دستمزد می‌گیرند.

بازیگران
این بازیگران از ابتدای مجموعه نامشان در تیتراژ بوده و از ابتدا بازیگر اصلی بوده‌اند:
    جانی گالکی در نقش لئونارد هافستادر: او دکترای فیزیک کاربردی دارد و ضریب هوشیش ۱۷۳ است. در ۲۴ سالگی دکترا گرفته و اهل نیو جرسی است. او جملات کنایه‌ای و طنزآمیز فراوانی بر زبان می‌آورد و با دوست و همکارش، شلدون کوپر در یک آپارتمان زندگی می‌کند. او از ابتدای مجموعه به پنی علاقه‌مند می‌شود.
    جیم پارسونز در نقش شلدون کوپر: او اهل گلوستون، تگزاس است و نبوغ خود را از کودکی نشان داده‌است. در ۱۱ سالگی وارد کالج شده و نخستین دکترایش را در ۱۶ سالگی گرفته. او دارای دو دکترا، دو فوق لیسانس و یک لیسانس است. رشتهٔ او فیزیک نظری است و بر روی تئوری استرینگ و مکانیک کوانتوم تحقیق می‌کند. ضریب هوشی او ۱۸۷ است. او در درک رسوم رفتار اجتماعی و فهم معانی طعنه‌ها و کنایه‌ها مشکل دارد و به جای اینکه مانند دیگران به صورت غریزی به رسوم عادی اجتماعی عمل کند و معنای کنایی جملات را متوجه شود سعی میکند با تمرین و مطالعه با این مسائل آشنا شود. او همچنین از تماس‌های معمول جسمی مثل بغل کردن و بوسیدن و حتی دست دادن به شدت اجتناب میکند و برای این کارش دو دلیل دارد یکی مسائل بهداشتی و دیگر اینکه همانطور که ذکر شد رفتارها و رسوم غریزی جامعه را به صورت غریزی درک و پذیرش نمی‌کند. او در یک آپارتمان با لئونارد و در همسایگی پنی زندگی می‌کند و در زمان وقوع مشکلات، به این دو پناه می‌برد. او بسیار خودخواه و مغرور است و همیشه از هوش خود تعریف می‌کند. همچنین او رانندگی بلد نیست و دوستانش باید او را به محل‌های مورد نظرش برسانند. حتی یک بار سعی می‌کند که گواهینامه بگیرد ولی موفق نمی‌شود. در فصل ۴ او با امی فارا فاولر دوست می‌شود و در فصل ۵ امی دوست‌دختر او می‌شود.
    کیلی کواکو در نقش پنی: دختری بلوند که اهل اوماها، نبراسکاست و در همسایگی شلدون و لئونارد زندگی می‌کند و برای بازیگر شدن به کالیفرنیا آمده. او برای بازیگر شدن در تست‌های زیادی شرکت می‌کند ولی موفق نیست و برای تأمین مخارج زندگی در رستوران چیزکیک فکتوری به عنوان پیش‌خدمت کار می‌کند. تاکنون، به نام خانوادگی او اشاره‌ای نشده. او چند بار با لئونارد رابطه برقرار می‌کند و از او جدا میشود اما در نهایت در حال حاضر که قسمت ۲۲ از فصل ۷ پخش شده پنی و لئونارد در رابطه‌ای نسبتا جدی و با ثبات هستند. همچنین وی با امی و برنادت، گروه دوستانه‌ای تشکیل داده.
    سایمون هلبرگ در نقش هاوارد والوویتز: او فوق لیسانس مهندسی هوافضا دارد و یهودی است و تا قبل از ازدواج با مادرش زندگی می‌کرد. بر خلاف شلدون، لئونارد و راج، او دکترا ندارد و به خاطر همین موضوع دوستانش به خصوص شلدون او را مسخره می‌کنند. او نیز در پاسخ می‌گوید که مدرک او از ام‌آی‌تی است و به جای نظریه پردازی های بیهوده، او در ناسا به مشارکت واقعی در دنیای علم می‌پردازد. او در انتهای فصل ۵ به فضا می‌رود. هاوارد خودش را یک زن‌باز توصیف می‌کند ولی بیشتر اوقات در این کار موفق نیست. در فصل ۵ با برنادت ازدواج می‌کند.
    کونال نایر در نقش راجش کوتراپالی: او که اهل دهلی نوست، دارای دکترای اخترفیزیک است و در مرکز تکنولوژی کالیفورنیا کار می‌کند. خانوادهٔ او پولدار هستند. راج از طریق وبکم با پدر و مادرش صحبت می‌کند. راج به جز در زمان‌هایی که الکل نوشیده باشد، نمی‌تواند با زنان زیبا صحبت کند. در انتهای فصل ۶، این مشکل او حل می‌شود. برخی کارهای او زنانه است، ولی تأکید می‌کند که همجنسگرا نیست. در فصل ۴، خواهر او پِریا، به لس‌آنجلس می‌آید و با لئونارد رابطه برقرار می‌کند. خود او نیز در فصل ۶ با لوسی آشنا می‌شود.
این بازیگران ابتدا دوره‌ای و مهمان بوده‌اند و بعد به بازیگران اصلی مجموعه ملحق شده‌اند.
    سارا گیلبرت در نقش لزلی وینکل (در فصل ۱ دوره‌ای، فصل ۲ اصلی و فصل ۳ دوره‌ای): او دارای دکترای فیزیک است و در آزمایشگاه همکار لئونارد است. به خاطر نظریات متضاد او و شلدون درباره فیزیک، او و شلدون دشمن یکدیگر هستند. با اینکه هر دوی آن‌ها یکدیگر را سطح پایین‌تر از خود می‌دانند، لزلی بیشتر شلدون را دست می‌اندازد و به او متلک می‌پراند. لزلی چندین بار با لئونارد و هاوارد رابطه جنسی برقرار می‌کند، بدون آنکه بین آن‌ها رابطه عاطفی وجود داشته باشد. گیلبرت در فصل دوم به بازیگر اصلی مجموعه تبدیل شد، ولی دوباره در فصل سوم، به بازیگر دوره‌ای مهمان تغییر یافت، زیرا تهیه‌کنندگان نتواستند محتوای زیادی برای کاراکتر او شکل بدهند. گیلبرت بعد از فصل سوم، مجموعه را ترک کرد تا بر روی برنامه گفتگوی تلویزیونی خود به نام The Talk که از شبکه سی‌بی‌اس پخش می‌شود، تمرکز کند.
    ملیسا راوش در نقش برنادت روستوناوسکی-والوویتز (فصل ۳ دوره‌ای، از فصل ۴ به بعد اصلی): زن جوانی که در ابتدا برای تأمین مخارج دانشگاهش، در رستوران پیش‌خدمت و همکار پنی است. در انتهای فصل ۴ او از تز دکترایش دفاع می‌کند و موفق به کسب دکترای میکروبیولوژی می‌شود. پنی، برنادت را به هاوارد معرفی می‌کند. در ابتدای آشنایی، به نظر می‌رسد که این دو با هم نمی‌سازند و وجه مشترکی ندارند، اما وقتی متوجه می‌شوند که هر دو مادر غیرقابل‌تحملی دارند، احساس می‌کنند که با هم وجه مشترک دارند. در فصل ۳ آن‌ها با هم به‌هم می‌زنند، در فصل ۴ دوباره با هم دوست می‌شوند. در اواخر فصل ۴ با هم نامزد می‌کنند و در آخرین قسمت فصل ۵، ازدواج می‌کنند.
    ماییم بیالیک در نقش امی فارا فاولر (در فصل ۳ مهمان، از اواسط فصل ۴ به بعد اصلی): راج و هاوارد او را در اینترنت پیدا می‌کنند. آن‌ها با اینکه انتظار ندارند شلدون زمانی بتواند با زنی رابطه برقرار کند برای خنده هم که شده اطلاعات شلدون را به یک سایت دوستیابی می‌دهند و آن سایت شلدون و امی را با هم مطابق تشخیص می‌دهد. شلدون و امی دیدار می‌کنند و متوجه می‌شوند آن دو نقاط مشترک بسیاری دارند، اما امی به روابط اجتماعی و رمانتیک بیشتر از شلدون تمایل دارد. شلدون او را دختری توصیف می‌کند که دوستش است، نه دوست دخترش. رابطه این دو در فصل ۵ و ۶ به کندی پیشرفت می‌کند. همچنین او پنی و برنادت را بهترین دوستان خود می‌داند. امی فارا فاولر دکترای عصب‌شناسی دارد، بازیگر این نقش ماییم بیالیک هم در واقع دکترای علوم اعصاب دارد.
    کوین سوزمن در نقش استوارت بلوم (فصل ۲–۵ دوره‌ای، فصل ۶ به بعد اصلی): استوارت صاحب مغازه کمیک‌ است که کتاب‌های داستان و لوازم مربوط به شخصیت‌ها و فیلم‌های تخیلی مثل جنگ ستارگان، ارباب حلقه‌ها، و مرد عنکبوتی و غیره می‌فروشد. پسرانِ مجموعه، مرتب به آن مغازه سر می‌زنند و هر کدام مجموعه‌ی گسترده‌ای از آن وسائل و کتاب‌ها دارند که علاقه و وابستگی زیادی هم به آن‌ها دارند و پای ثابت گردهمایی‌ها و جشنواره‌های کمیک و طرفدار عجیب فیلم‌های آن هستند و مثلا برای نسخه‌ای که فقط دقایق کوتاهی اضافه بر فیلی دارد که بارها و بارها دیده‌اند باز هم با شور و شوق و هیجان در صف سینما می‌ایستند. و دخترهای سریال این رفتارها را بچگانه میدانند و از رفتارها و علایق و کلکسیون‌های آن‌ها متعجب هستند. استوارت هم شبیه ۴ مرد دیگر مجموعه است، اما توانایی اجتماعی او بیشتر از بقیه است. او فارغ‌التحصیل مدرسه طراحی رود آیلند است و استعداد نقاشی دارد. استوارت اولین باری که پنی را می‌بیند، از او تقاضا می‌کند که با هم بیرون بروند. بعد از چند قرار، پنی در موقعیتی حساس به اشتباه او را لئونارد صدا می‌کند و رابطه‌شان خراب می‌شود. در اپیزودی از فصل ۴، او می‌گوید که مشکل مالی دارد و مغازه‌اش، خانه‌اش نیز هست. در فصل ۶ که هاوارد به فضا می‌رود، او از طرف گروه پسران دعوت می‌شود تا جانشین هاوارد باشد. شلدون این قضیه را قبول نمی‌کند چون مدرک استوارت در حوزهٔ هنر است. استوارت با پیشنهاد ۳۰٪ تخفیف کتاب‌های مغازه‌اش، شلدون را راضی می‌کند.


تئوری بیگ بنگ The Big Bang Theory
Genre     Sitcom
Created by     Chuck Lorre
Bill Prady
Directed by     Mark Cendrowski
Starring    
    Johnny Galecki
    Jim Parsons
    Kaley Cuoco
    Simon Helberg
    Kunal Nayyar
    Sara Gilbert
    Melissa Rauch
    Mayim Bialik
    Kevin Sussman[2]

Theme music composer     Barenaked Ladies
Opening theme     "Big Bang Theory Theme"[3][4]
Country of origin     United States
Original language(s)     English
No. of seasons     8
No. of episodes     162 (List of episodes)
Production
Executive producer(s)     Chuck Lorre
Bill Prady
Steven Molaro
Producer(s)     Faye Oshima Belyeu
Editor(s)     Peter Chakos
Camera setup     Multi-camera
Running time     18–22 minutes (without commercials)
Production company(s)     Chuck Lorre Productions
Warner Bros. Television
Broadcast
Original channel     CBS
Picture format     HDTV 1080i
Audio format     DTS-HD Master Audio 5.1
Original run     September 24, 2007  – present
External links
Website : http://www.cbs.com/shows/big_bang_theory/
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0898266/

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

COPYRIGHT MTR.PERSIAN 2016
برای دیدن وبلاگ بر روی تبلیغ زیر کلیک کنید. MTR.PERSIAN