اخبار
          

پخش سریال قانون شکنی BREAKING BAD از شبکه SAM - MAGAZIN PERSIAN TV.RADIO
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
شنبه 12 مهر‌ماه سال 1393
توسط: MTR PERSIAN

پخش سریال قانون شکنی BREAKING BAD از شبکه SAM


شروع از شنبه 1393/06/01 برابر با 2014/08/21

روزهای یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه ساعت 22:00 به وقت ایران

تکرار روز بعد ساعت 05:00 و 13:00 به وقت ایران


 

 بریکینگ بد
افسارگسیخته یا قانون شکنی (به انگلیسی: Breaking Bad) مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است که سازنده و تهیه‌کننده آن وینس گیلیگان می‌باشد. این مجموعه در شهر البوکرکی در ایالت نیومکزیکوی آمریکا ساخته و تهیه شده است. افسارگسیخته داستان والتر وایت (بریان کرانستون) یک معلم شیمی زحمتکش یک دبیرستان است که در ابتدای داستان متوجه می‌شود که دارای سرطان ریه است. او پیش از فرارسیدن مرگش، برای تامین مالی خانواده‌اش به همراه دانش‌آموز پیشین خود، جسی پینکمن (آرون پاول) شروع به تولید و پخش مت‌آمفتامین (شیشه) می‌کند.
در ۲۰ ژانویه ۲۰۰۸، اولین قسمت مجموعه و در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۳ قسمت آخر آن از طریق شبکه کابلی ای‌ام‌سی در آمریکا و کانادا پخش شد. در ۱۴ اوت ۲۰۱۱ ای‌ام‌سی اعلام نمود که این سریال برای فصل پنجم و پایانی در ۱۶ قسمت تمدید شده است. فصل آخر این مجموعه به دو بخش ۸ قسمتی تقسیم شد که در دو سال پخش می‌شود. بخش اول فصل آخر در ۱۵ ژولای ۲۰۱۲ آغاز شد و در ۲ سپتامبر ۲۰۱۲ پایان یافت و بخش دوم آن نیز در تابستان ۲۰۱۳ پخش شد.

افسارگسیخته تحسین گسترده منتقدان را به دست آورد. این مجموعه تاکنون هفت جایزه امی برنامه‌های سر شب به دست آورده، از جمله آنها می‌توان به سه جایزه پیاپی بهترین بازیگر نقش اول مرد مجموعه‌های درام برای کرانستون و دو جایزه امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مجموعه‌های درام برای پاول و همچنین سه نامزدی برای بهترین مجموعه درام اشاره نمود. کرانستون همچنین دو بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد مجموعه درام و سه بار نامزد جایزه انجمن بازیگران فیلم برای بهترین بازیگر مرد مجموعه درام انتخاب شد.


تولید
طرح ابتدایی

سازنده افسارگسیخته وینس گیلیگان است که سال‌ها نویسنده مجموعه پرونده‌های اکس پخش شده از شبکه فاکس بوده است. گیلیگان می‌خواست مجموعه‌ای بسازد که شخصیت اصلی آن از فردی خوب به نقشی منفی تبدیل شود. "تلویزیون به صورت خودخواسته‌ای کاراکترهای مثبت را در حالتی سکون نگه داشته که این موضوع می‌تواند برای سال‌ها و حتی دهه‌ها ادامه پیدا کند." او گفت: "وقتی متوجه این موضوع شدم گام منطقی بعدی این بود که فکر کنم تا چگونه این موضوع را تغییری اساسی دهم."  او همچنین افزود که هدفش برای شخصیت والتر وایت این است که او را از آقای چیپس به صورت زخمی تبدیل کند. او می‌گوید آنقدر شخصیت والتر وایت تیره و از لحاظ اخلاقی سوال برانگیز است که نوشتن در مورد او سخت می‌باشد. "وقتی این مجموعه تمام شود، دلم برایش تنگ می‌شود. اما خوبی‌اش این است که دیگر لازم نیست به فکر وایت باشم." در حالی که مجموعه در حال تکمیل است، گیلیگان و دیگر نویسنده‌ها شخصیت والتر را به گونه‌ای ساخته‌اند که نمی‌توان با او همدردی نمود. گیلیگان می‌گوید: "والتر از شخصیتی خوب به شخصیتی بسیار منفی تبدیل می‌شود. ما می‌خواهیم که مردم از خود بپرسند که چه کسی آنها را به آن سمت کشاند و چرا."  کرانستون در زمان فصل چهارم گفت که: "به نظر من والت این را فهمیده که بهتر است گرگ باشد تا گوسفند. او در راهی است که باید سرسخت باشد."  گیلیگان واژه افسارگسیخته را "برپایی جهنم" معنا می‌کند.

در حالی که مجموعه در حال ارائه به شبکه بود، مجوعه‌ای با نام ویدز منتشر شد که به دلیل برخی شباهت‌های داستانی با افسارگسیخته موجب دلسردی گیلیگان شده بود. در ادامه تهیه داستان او دریافت که داستان مجموعه‌اش آنقدر با آن مجموعه متفاوت است که بتواند موفق باشد. او بعدها ادعا کرد اگر از وجود مجموعه ویدز اطلاع می‌داشت این مجموعه را آغاز نمی‌نمود. 


رشد مجموعه

شبکه در ابتدا دستور ساخت ۹ قسمت برای فصل اول را داد. اما به دلیل اعتصاب نویسندگان آمریکایی در سال ۲۰۰۷-۲۰۰۸ تعداد قسمت‌های مجموعه در فصل اول به هفت کاهش پیدا کرد.[۱۰] مجموعه در البوکرکی تهیه و ساخته شده و به دوربین ۳۵ م‌م فیلمبرداری شده است.  بر اساس گزارش‌ها تهیه افسارگسیخته در حدود ۳ میلیون دلار هزینه برای هر قسمت داشت که بالاتر از میانگین برنامه‌های شبکه‌های کابلی می‌یاشد.

وینس گیلیگان اعلام نموده که قصد دارد افسارگسیخته را در پنج فصل به پایان برساند. در اوایل اوت ۲۰۱۱، مذاکراتی برای ساخت فصل پنجم و پایانی افسارگسیخته میان شبکه ای‌ام‌سی و سونی پیکچرز تلویژن شرکت تهیه کننده مجموعه انجام شد. ای‌ام‌سی پیشنهاد داد که برای کاهش هزینه‌ها فصل پنجم کوتاه باشد. (بین شش تا هشت قسمت) به همین دلیل سونی به دیگر شبکه‌های کابلی نزدیک شد تا در صورتی که بین آنها و ای‌ام‌سی توافقی صورت نگرفت مجموعه را به شبکه دیگری واگذار کند. در ۱۴ اوت ۲۰۱۱، توافقی مبنی بر پخش فصل پنجم و پایانی در ۱۶ قسمت صورت گرفت.


انتخاب بازیگران


دلیلی اینکه گیلیگان برایان کرانستون را برای بازی در نقش والتر وایت انتخاب نمود، همکاری او در یک قسمت از فصل ششم مجموعه علمی تخیلی پرونده‌های اکس بود. کرانستون در آن قسمت در نقش یک مرد ضد یهودی دارای بیماری ترمینال ظاهر شده بود که نقش اول مجموعه، فاکس مولدر را به گروگان گرفته بود. گیلیگان گفت که این شخصیت می‌بایست هم نفرت‌انگیز و هم قابل ترحم باشد که برایان تنها بازیگری بود که می‌توانست این نقش را بازی کند. مدیران شبکه ای‌ام‌سی ابتدا در مورد این انتخاب مردد بودند. چون کرانستون را تنها از روی مجموعه کمدی دنیای مالکوم می‌شناختند. اما پس از دیدن آن قسمت مجموعه پرونده‌های اکس، متقاعد شدند.

گیلیگان در ابتدا قصد داشت تا شخصیت آرون پاول در نقش جسی پینکمن در انتهای فصل اول کشته شود. در حقیقت گیلیگان می‌خواست تا جسی در صحنه معامله مواد مخدر کشته شود و عذاب وجدان آن برای والتر باقی بماند. اما با این حال گیلیگان گفت که با دیدن قسمت دوم آن فصل او تخت تاثیر بازی پاول قرار گرفت و برایش مشخص شد که کشتن جسی در مجموعه اشتباه بزرگی است.
بازیگران و شخصیت‌ها

    برایان کرانستون در نقش والتر وایت - یک معلم شیمی مبتلا به سرطان ریه مرحله سوم است که برای تامین امنیت مالی خانواده خود شروع به ساخت مت‌آمفتامین می‌کند. در حالی که کسب و کار مخفیانه او در حال پیشرفت است والتر تحت نام هایزنبرگ به شهرت می‌رسد. کرانستون گفته بود "هر چند که بازی در کمدی را دوست دارم، اما وقتش بود که روی چیز دیگری تمرکز کنم. البته من فکر می‌کنم هر درام خوب و سنگینی می‌تواند دارای میزانی از کمدی باشد. چون شما می‌توانید به راحتی تنش را در صورت نیاز از مخاطبان بگیرید و سپس دوباره آن را از نو بسازید. والتر وایت خودش نمی‌داند که انسان شوخی است، اما من به عنوان بازیگر فرصت‌ها و لحظه‌ها کمدی را تشخیص می‌دهم و اجرا می‌کنم."
    آنا گان در نقش اسکایلر وایت - همسر والتر، یک زن جاه طلب و و کارمند حسابداری یک شرکت که نمی‌داند همسرش از چه راهی هزینه درمانش را تهیه می‌کند. او همچنین مدتی با تد، رئیسش، رابطه جنسی برقرار می‌کند.
    آرون پال در نقش جسی پینکمن - یک مواد فروش خرده پا و شاگرد سابق والتروایت که در نهایت همکار و شریک او می‌شود
    دین نوریس در نقش هنک شریدر - باجناق والت و رئیس بخش مواد مخدر اداره پلیس
    بتسی براندت در نقش ماری شریدر - همسر هنک و خواهر اسکایلر وایت
    آرجی میته در نقش والتر وایت جونیور - فرزند وایت و اسکایلر که یک معلول جسمی و ذهنی است
    باب ادنکیرک در نقش سال گودمن - یک وکیل زرنگ و کاربلد که از فصل دوم به سریال اضافه می شود و برای پول شویی و کارهای غیرقانونی دیگر به والتر کمک می کند.
    جیانکارلو اسپوزیتو در نقش گاس فرینگ - یک مواد فروش بزرگ که با در پوشش رستوران زنجیره ای، شبکه وسیع توزیع و ساخت مواد مخدر را اداره می کند.
    جاناتان بانکز در نقش مایک ارمانتات -


قانون شکنی Breaking Bad
Genre     Crime drama
Thriller[1]
Contemporary Western[2][3]
Black comedy[4]
Created by     Vince Gilligan
Starring    

    Bryan Cranston
    Anna Gunn
    Aaron Paul
    Dean Norris
    Betsy Brandt
    RJ Mitte
    Bob Odenkirk
    Giancarlo Esposito
    Jonathan Banks
    Laura Fraser
    Jesse Plemons

Opening theme     "Breaking Bad Theme"
Composer(s)     Dave Porter
Country of origin     United States
Original language(s)     English
No. of seasons     5
No. of episodes     62 (List of episodes)
Production
Executive producer(s)    

    Vince Gilligan
    Mark Johnson
    Michelle MacLaren

Producer(s)    

    Stewart A. Lyons
    Sam Catlin
    John Shiban
    Peter Gould
    George Mastras
    Thomas Schnauz
    Bryan Cranston
    Moira Walley-Beckett
    Karen Moore
    Patty Lin

Location(s)     Albuquerque, New Mexico
Cinematography    

    Michael Slovis
    John Toll ("Pilot")

Running time     47–58 minutes
Production company(s)    

    High Bridge Entertainment
    Gran Via Productions
    Sony Pictures Television

Broadcast
Original channel     AMC
Picture format     16:9 HDTV
Original run     January 20, 2008  – September 29, 2013
Chronology
Related shows     Better Call Saul
Metástasis
External links
Website : http://www.amctv.com/shows/breaking-bad
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0903747/

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

COPYRIGHT MTR.PERSIAN 2016
برای دیدن وبلاگ بر روی تبلیغ زیر کلیک کنید. MTR.PERSIAN